آموزش مشاهده آمار بازدید سایت (در وردپرس)

آموزش مشاهده آمار بازدید سایت

آموزش مشاهده آمار بازدید سایت5 (100%) 1 vote[s] برای خیلی از دارندگان سایت های کسب و کار مهم

آموزش مشاهده آمار بازدید سایت
5 (100%) 1 vote[s]

برای خیلی از دارندگان سایت های کسب و کار مهم است که میزان بازدید روزانه از سایتشان را بدانند و همچنین آماری درباره سیستم ها و مرورگرهایی که به سایت سر می زنند داشته باشند. سایتهای خوبی مانند وبگذر وجود دارند که می توانند این امکان را برای سایت شما فراهم می کند و تمامی اطلاعات را علاوه بر آمار بازدید تجزیه و تحلیل کرده و در اختیارتان قرار می دهد. اما دارندگان سایت های وردپرس می توانند به راحتی آمار کامل تر و قوی تری نسبت به وب گذر در سایت خود داشته باشند و آن را پنل مدیریت خود تحلیل کنند.

در این مطلب قصد داریم افزونه وردپرس کاربردی و در عین حال ساده ای را در این زمینه معرفی نماییم پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

افزونه Daily Stat

یکی از مسائلی که ممکن است برای دارندگان سایت بخصوص کسانی که سایت کسب و کار دارند مهم باشد میزان بازدید روزانه افراد از سایت است. نرم افزار daily stat آنالیز و آماری را برای این مسئله در اختیارتان قرار می دهد.

وظایف افزونه

وظیفه این افزونه این است که آمار و تحلیل کاملی از میزان بازدید روزانه را در اختیارتان قرار می دهد. برای استفاده از امکانات این افزونه ابتدا آن را ار مخزن وردپرس دانلود و نصب و سپس فعالسازی کنید. برای این کار مسیر افزونه ها> افزودن افزونه و سپس جست و جو در مخزن پیدا و نصب کنید. بعد از فعال کردن افزونه در منوی سمت راست وردپرس گزینه ای به نام daily stat ظاهر خواهد شد که زیر منوهای زیادی دارد.

daily stat

پیکربندی اولیه

در این قسمت زیرمنوها را معرفی می کنیم و برای هر کدام توضیحاتی را ارائه می دهیم. همانطور که در تصویر مشخص است آخرین گزینه options نام دارد که برای تنظیمات اصلی افزونه است. برای تنظیم کردن آن وارد این بخش شده و گزینه های مختلف آن را توضیح می دهیم:

Data Collection: با انتخاب گزینه اول این قسمت اطلاعاتی از کاربران جمع آوری می شود و با منوی کشویی می توانید نوع این اطلاعات را مشخص کنید اما با گزینه دوم می توانید این امکان را غیر فعال کنید.

Access control: این گزینه برای تعیین سطح دسترسی است می توانید حداقل ظرفیت را برای آمار سایت مشخص کنید.

Main page: نحوه نمایش سیستم عامل کاربران, با تیک زدن گزینه ها می توانید مشخص کنید که نوع مرورگر را نمایش دهد یا نمایش ندهد.

Visitor spy: برای نمایش بازدید کنندگان هر صفحه می توانید از این گزینه استفاده کنید.

و در آخر ذخیره تنظیمات انجام شده است.

زیرمنوی بعدی daily stat است که آمار را در اختیارتان قرار می دهد و آنها را با رنگ های مختلف مجزا می کند تا بتوانید به راحتی آنها را تفکیک کنید.

گزینه visitor Spy

از این گزینه می توان برای نمایش گزینه های مخفی استفاده کرد و آماری درباره بازدید از صفحات مختلف سایت و همچنین کشور و آدرس IP و تاریخ را نمایش می دهد.

گزینه BotSpy

این گزینه رباتهایی که از سایت دیدن کرده اند را به همراه آدرس صفحه و IP مشخص می کند و می توان از آن برای شناسایی اسپم ها و نابودی آنها استفاده کرد.

گزینه Statics

این گزینه آمار ها را به صورت نمودار به شما نمایش می دهد.

این افزونه برای مدیران سایت آمار دقیق و به روزی را ارائه می کند اما امکان نمایش آن در سایت نیز وجود دارد و می توانید در بخش ابزارک ها گزینه ی dailystat stats macros را در هر قسمتی از سایت قرار داده و آمار را در سایت نمایش دهید.

آگاهی از وضعیت بازدید و عملکرد سایت برای مدیران سایت با اهمیت است و در وردپرس افزونه های زیادی برای این کار وجود دارد که در این مطلب یکی از کاربردی ترین آنها را بررسی کردیم.

امیدواریم که این افزونه برای شما مفید واقع شده باشد.

 

خلاصه
تاریخ
موضوع
آموزش مشاهده آمار بازدید سایت (در وردپرس)
رتبه بندی
51star1star1star1star1star
خلاصه
تاریخ
موضوع
آموزش مشاهده آمار بازدید سایت (در وردپرس)
رتبه بندی
51star1star1star1star1star
Pin It