طراحی سایت واکنش گرا

resp
طراحی سایت واکنش گرا
5 (100%) 1 vote[s]

امروزه افراد زیادی از دستگاه های هوشمند جدیدی همچون موبایل یا تبلت استفاده می کنند. و این دستگاه ها با سرعت در حال افزایش و گسترش در میان مردم هستند به طوریکه کاربران حتی برای چک کردن وب سایت تمایلی به روشن کردن کامپیوتر ندارند و از این دستگاهها استفاده می کنند بنابریان داشتن وب سایتی که بر این دستگاهها منطبق باشد اهمیت دارد. به وب سایت هایی که قابلتی نمایش در دستگاه هایی همچون موبایل و تبلت را دارند در نگاه فنی وب سایت های واکنش گرا یا Responsive نام دارند.

در گذشته و قبل از فراگیر شدن این نوع وب سایت ها طراحان وب سایت تنها برای کامپیوتر ها و لپ تاپ ها برنامه ریزی و طرح داشتند. تفاوت هایی همچون اندازه صفحه, لمسی بودن صفحات و استفاده از تکنولوژی فلش روند طراحی وب سایت را برای موبایل و تبلت متفاوت کرده است.

در بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو یا همان سئو که کاربران را به سمت شما سرازیر می کند داشتن یک وب سایت منطبق بر موبایل اجتناب ناپذیر است. موتورهای جستجو همچون گوگل بر روی ریسپانسیو بودن وب سایت ناکید زیادی دارد و آن را فاکتور و عامل مهمی برای بالا بردن رتبه سایت می داند و با نام mobile friendly آن را به کاربران نمایش می دهد. بنابر این توضیحات برای طراحی وب سایت شما به صورت ریسپانسیو بهترین تکنیک را استفاده خواهیم نمود.

طراحی وب سایت به شکل واکنش گرا یعنی چه؟

طراحی وب سایت برای نمایش در دستگاه های موبایل و تبلت به بهترین حالت , بدون اسکرول افقی و نمایش تصویر و متون با بهترین کیفیت را طراحی واکنش گرا یا responsive web design (RWD)  می گویند.

وب سایت واکتش گرا چه مزیت هایی دارد:

  • انعطاف پذیری

عناصر صفحع به صورت اتوماتیک در تمام صفحه در حال حرکت هستند و شناور با توجه به سایز صفحه دستگاه جابجا می شوند. برای نمونه ممکن است لینک های وب سایت در نسخه کامپیوتر به شکل عمودی باشد و در نسخه موبایل چون فضای کافی وجود ندارد به شکل اتوماتیک افقی نمایش داده می شود.

  • UX خوب

اسکرول افقی در نمایش وب سایت در موبایل و تبلیت مشکلی است که کاربران با آن مواجه می شوند. و برای کسانی که در طول روز به وب سایت سر می زنند طراقت فرسا خواهد بود. اما در وب سایت های واکنش گرا این مشکل کاملا حل می شود.

  • هزینه کمتر

اگر وب سایتی داشته باشید که در تمامی دستگاه ها قابلیت نمایش داشته باشد مزیت زیادی دارد نسب به وب سایت هایی که برای هر دستگاه نسخه متفاوت دارند. و قیمت طراحی سه نسخه جدا بسیار بیشتر از طراحی یک وب سایت ریسپانسیو می شود. همچنین بهینه سازی این وب سایت ها برای گوگل بسیار آسان خواهد بود.

  • توصیه شده توسط گوگل

در تمامی دنیا آمار بسیار بالایی از کسب کار ها توصیه های گوگل را جدی می گیرند تا در کسب و کار خود پیشرفت کنند. یکی از پیشنهادهای آن طراحی وب سایت به صورت ریسپانسیو است. زیرا در این حالت تصویر مورد نظر یا یک آدرس و از یک کد HTML ساخته می شود. بنابراین ایندکس نمودن این صفحات برای گوگل آسان تر می باشد.

از طرفی گوگل به راحتی کاربران برای اشتراک گذاری این صفحات اهمیت می دهد. برای مثال کاربری در نسخه موبایل مطلبی را در فیس بوک به اشتراک می گذارد و دوستانش آن را در نسخه دسکتاپ مشاهده می کنند.

با این توضیحات شما مشتری محترم در صورت تمایل می توانید وب سایت خود را به صورت ریسپانسیو سفارش دهید. ما در مرکز طراحی وب سایت پاریس وب در هنگام مشاوره رایگان به مشتریان خود توصیه می کنیم سایت خود را به شکل ریسپانسیو سفارش دهند که درصد زیادی از مشتریان قبول می کنند و ما نیز این سرویس را به بهترین شکل برای آنها طراحی و پیاده سازی می کنیم. برای نمونه می توانید قابلیت ریسپانسیو بودن را در نمونه کارهای ما مشاهده بفرمایید.

خلاصه
تاریخ
موضوع
طراحی سایت واکنش گرا
رتبه بندی
51star1star1star1star1star
خلاصه
تاریخ
موضوع
طراحی سایت واکنش گرا
رتبه بندی
51star1star1star1star1star