رفع مشکل نمایش نقشه در وب سایت

رفع مشکل نمایش نقشه در وب سایت

رفع مشکل نمایش نقشه در وب سایت5 (100%) 1 vote[s] رفع مشکل نمایش نقشه در وب سایت  یکی

رفع مشکل نمایش نقشه در وب سایت
5 (100%) 1 vote[s]

رفع مشکل نمایش نقشه در وب سایت  یکی از نکات مهم برای وب مستران یا صاحبان سایت می باشد. گوگل در ژوئن سال 2016 برای استفاده کاربران از نقشه گوگل در وب سایت شان دریافت کلید API را الزامی اعلام کرد. به این معنی که چنانچه شما یک کاربر تازه هستید برای نمایش نقشه گوگل در سایت خود باید API key دریافت نمایید در این مقاله از مجموعه مقالات مرکز طراحی وب سایت پاریس وب قصد داریم نحوه دریافت این کلید و استفاده از آن را به شما خوانندگان محترم آموزش دهیم.

برای رفع مشکل نمایش نقشه در وب سایت دو راه را معرفی خواهیم نمود. راه اول بدون استفاده از افزونه و راه دوم با استفاده از افزونه می باشد.

روش اول برای رفع مشکل نمایش نقشه در وب سایت

در مرحله اول برای دریافت این کلید باید یک اکانت گوگل داشته باشید که همان اکانت جیمیل شما می باشد. اگر این اکانت را ندارید می توانید از این لینک برای ساخت آن اقدام نمایید. بعد از ساخت این اکانت و یا ورود به آن با کلیک بر روی این لینک وارد صفحه ای مشابه شکل زیر می شوید البته به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل تحریم IPهای ایران برای این سرویس باید از راه های مختلف از این سد عبور کنید و وارد این صفحه شوید.

api

زمانی که وارد این صفحه شدید در قسمت پایین آن مطابق شکل دکمه آبی رنگی وجود دارد که با کلیک بر روی آن یک باکس برای شما باز می شود. همانطور که در شکل قابل مشاهده است در بخش بالای آن نامی را برای پروژه خود وارد و بعد از خواندن قوانین گوگل و تایید آن بر روی دکمه create and enable API کلیک می کنید تا کلید شما تولید شود این کلید را در جایی کپی و برای استفاده در قسمت های مختلف نگهداری کنید.

api2

محافظت از google maps API keys

در مرحله بعد باید از این کلید محافظت نمایید و آن را محدود کنید تا دیگران نتوانند از آن استفاده کنند و فقط در وب سایت های شما استفاده شود. برای انجام این کار بر روی Go to console کلیک نمایید و وارد صفحه ای مطابق شکل می شوید.

console

console2

در این صفحه باید گزینه ی دوم یعنی HTTP referrers را انتخاب نمایید تا فیلد دامنه برای شما باز شود. در این قسمت شما می توانید نام دامنه های خود را وارد و ذخیره کنید. پس از چند دقیقه این کلید API برای سرویس گوگل مپ در وب سایت شما قابل استفاده خواهد بود.

برای استفاده از این کلید می توانید کد زیر را در فایل header.php قرار دهید تا بتوانید در سایت خود نقشه را نمایش دهید.

در قسمت your API Key می توانید کلید را وارد نمایید.

روش دوم استفاده از افزونه google map API KEY

با این افزونه به راحتی می توانید نقشه های گوگل را در وب سایت خود نمایش دهید. بعد از دانلود این افزونه از انتهای این مطلب و نصب و فعال سازی آن وارد قسمت تنظیمات و google API KEY شوید در قسمت تنظیمات با تصویری مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد. همانطور که مشاهده می کنید در این افزونه نیز با کلیک بر روی قسمت مشخص شده امکان دریافت کلید API وجود دارد. با کلیک بر روی آن مشابه قسمت های توضیح داده شده در بالا می توانید کلید را دریافت نمایید. و در قسمت enter Google Maps API Key وارد کنید.

plugin

خلاصه
تاریخ
موضوع
رفع مشکل نمایش نقشه در وب سایت
رتبه بندی
51star1star1star1star1star
خلاصه
تاریخ
موضوع
رفع مشکل نمایش نقشه در وب سایت
رتبه بندی
51star1star1star1star1star

One thought on “رفع مشکل نمایش نقشه در وب سایت

قسمت نظرات بسته شده