ایجاد پروفایل برای کاربران در سایت

ایجاد پروفایل برای کاربران در سایت

ایجاد پروفایل برای کاربران در سایت5 (100%) 1 vote[s] در این مقاله از مجموعه مقالات پاریس وب قصد

ایجاد پروفایل برای کاربران در سایت
5 (100%) 1 vote[s]

در این مقاله از مجموعه مقالات پاریس وب قصد داریم افزونه ای کاربردی معرفی کنیم که به وسیله آن میتوانید برای کاربران خود پروفایل ایجاد نمایید. این افزونه تمامی امکاناتی که کاربران بعد از ثبت نام در سایت شما نیازدارند برایشان فراهم می کند. با نصب این افزونه و ایجاد پروفایل برای کاربران شورت کدهایی در اختیارتان قرار داده می دهد که میتوانید با استفاده از آن امکانات مختلفی را به بخش های سایت اضافه کنید.در ادامه با ما همراه باشید تا تنظیمات و معرفی این افزونه کاربردی را مرور کنیم.

ایجاد پروفایل کاربران با profile builder

این افزونه تنها شامل ایجاد پروفایل کاربران نیست و می توانید با استفاده از آن فرم ثبت نام, فرم ورود و همچنین صفحه ی فراموشی رمز عبور را بسازید. پس نگران ناهماهنگی این بخش ها نباشید.

شروع کار با افزونه

برای کار با این افزونه ابتدا آن را از پایان همین مطلب دانلود, نصب وفعال کنید. بعد از نصب در قسمت پیشخوان سایت شما بخشی با نام Profile builder ایجاد می شود که برای تنظیمات افزونه استفاده میشود.

ایجاد پروفایل برای کاربران در سایت

بعد از ورود به این بخش صفحه ای به شکل تصویر بالا برای شما نمایان می شود.  همانطور که مشخص است این افزونه تنظیمات خاصی ندارد و فقط باید از شورت کد هر قسمتی که نیاز دارید در بخش موردنظر استفاده کنید.

نمونه

برای نمونه ما فرم ثبت نام و ویرایش پروفایل کاربر را ایجاد می کنیم. ابتدا باید در دو برگه مجزا برای ثبت نام و ویرایش, کد مربوطه را کپی و وارد کنیم.

6

7

بعد از اضافه نمودن این برگه ها به سایت برای دسترسی آسان و سریع کاربر می توانید آن را به فهرستی از سایت اضافه کنید. خروجی به شکل زیر قابل مشاهده است.

4

ایجاد پروفایل برای کاربران در سایت

تصویر بالا مربوط به ویرایش پروفایل و تصویر زیر مربوط به فرم ثبت نام است. همانطور که مشاهده کردید ایجاد فرم ثبت نام و ویرایش پروفایل خیلی سریع و آسان انجام شد اما همانطور که مشاهده می کنید فرم ها به صورت انگلیسی هستند و ممکن است برای کاربران ما که فارسی زبان هستند نامناسب باشد.

Manage fields

برای قرار دادن متن دلخواه و همچنین فارسیدر هر بخش وارد بخش manage fields این افزونه می شویم.

در این بخش مانند تصویر زیر برای هر قسمت فرم خود می توانید متن دلخواه قرار دهید.

3

همانند تصویر بالا برای ویرایش هر بخش می توانید بر روی گزینه edit کیک کنید تا زیر منوی تنظیمات آن بخش برای شما باز شود و متن مورد نظر خود را قرار دهید وهر بخش را به شکل جداگانه ذخیره کنید. و در نهایت فرم مورد نظر مانند شکل زیر تغییر خواهد کرد.

1

از اینکه با ما همراه بودید سپاسگذاریم. موفق باشید…

خلاصه
تاریخ
موضوع
ایجاد پروفایل برای کاربران در سایت
رتبه بندی
51star1star1star1star1star
خلاصه
تاریخ
موضوع
ایجاد پروفایل برای کاربران در سایت
رتبه بندی
51star1star1star1star1star