مدیریت آمار بازدید مطالب وردپرس با Post Views Counter

مدیریت آمار بازدید مطالب وردپرس با Post Views Counter

مدیریت آمار بازدید مطالب وردپرس با Post Views Counter با این افزونه می توانید میزان بازدید شده از سایت

مدیریت آمار بازدید مطالب وردپرس با Post Views Counter
5 (100%) 1 vote[s]

فواید دانستن آمار بازدید شده از پست ها:

مشاهده ی تعداد بازدید مطالب هر وب سایت ، برای مراجعه کنندگان جالب است. زیرا این آمار می تواند نشان دهنده ی میزان محبوبیت و مفید بودن مطالب سایت باشد.

دانستن تعداد بازدید مطالب سایت برای مدیر سایت نیز خالی از لطف نیست و به فرد کمک میکند بتواند تصمیمات مهم تری در مورد بهبود وضعیت موجود وب سایت بگیرد. شما میتوانید وب سایت خود را مدام کنترل کرده و از آمار بازدید آن با خبر شوید تا از مفید واقع بودن مطالب و پست هایتان مطمئن شوید. همچنین با دانستن این موضوع می توانید تصمیمات مهمی برای وب سایتتان بگیرید. یکی از مزیت های این کار، این است که میتوانید متوجه شوید مردم بیشتر به چه موضوع و مواردی علاقه مند هستند و همچنین برای تخمین میزان درامد نیز کارامد می باشد.

همچنین دانستن و دسترسی داشتن به آمار بازدید کننده ها، باعث توجه کردن به رقیبان و  سبقت گرفتن از آنان می شود. با داشتن این آمار می توانید سایت خود را با سایت های دیگر مقایسه کنید و مشاهده کنید که چه دلایلی باعث بهتر شدن و بالا تر قرار گرفتن وب سایت آنان شده است.

اگر شما نیز از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده می کنید، می توانید به سادگی آمار بازدید از مطالب روزانه تان را بدانید. برای این کار، افزونه ای به نام مدیریت آمار بازدید مطالب وردپرس با Post Views Counter وجود دارد. درادامه ی مطالب، نحوه ی استفاده از این افزونه را برای شما توضیح خواهیم داد :

مدیریت آمار بازدید مطالب وردپرس با Post Views Counter

افزونه ی Post Views Counter تا به حال بیش از ۲۰۰۰۰ نصب به صورت فعال داشته است و با آخرین نسخه ی وردپرسی که موجود است، سازگار می باشد.

بعد از آنکه افزونه آمار بازدید مطالب در وردپرس را نصب کردید، از قسمت منوی تنظیمات> Post Views Counter وارد قسمت تنظیمات افزونه شوید.

برای تنظیم کردن افزونه دو تب در نظر گرفته شده است به نام های General و Display  که در ادامه تنظیمات مربوط به هر بخش را به صورت مجزا بیان می کنیم:

تنظیمات مدیریت آمار بازدید مطالب وردپرس با Post Views Counter

General

 Post Types Count  : انتخاب کردن نوع مطلبی که آمار بازدید شده ی مطالب وردپرسی برای آن ها شمارش می شود. Counter Mode  : انتخاب کردن نحوه ی جمع آوری داده های بازدید مطالب. (اگر از آن دسته افرادی هستید که از افزونه های caching استفاده می کنید، باید گزینه ی javascript را فعال نمایید.) Post Views Column  : اگر این گزینه را فعال نمایید، برای مطلب هایی که در قسمت Post Types Count انتخابشان کرده اید، ستون تعداد بازدید مطالب نمایش داده می شود. Restrict Edit : در صورتی که این گزینه را فعال کنید، ویرایش کردن بازدید مطلب ها و پست ها فقط و فقط به وسیله ی ادمین های وب سایت قابل اجرا خواهد بود.

Count Interval  : با تنظیم کردن این گزینه میتوانید تعیین نمایید سیستم چه فاصله زمانی برای شمردن بازدید های کاربران از یک مطلب، در نظر بگیرد. (توجه داشته باشید که فرضا اگر مقدار آن را روی ۲۴ ساعت تنظیم کنید، و یک کاربر در این ۲۴ ساعت چندین بار از همان مطلب دیدن کند، فقط یک بار بازدید ثبت و لحاظ خواهد شد.)

Reset Date Interval : با این گزینه می توانید بازنشانی داده های بازدید را تنظیم نمایید. Flush Object Cache Interval : در صورت وجود داشتن object cache ، در صورت تنظیم زمان در این قسمت، داده های مربوط به بازدید به جای دیتابیس در object cache جمع آوری و ذخیره می شوند. دقت کنید در این قسمت ها اگر در خلال بازه زمانی مورد نظر، object cache در دسترس نباشد و یا پاک شود، امکان دارد داده ها از دست بروند. اگر این قسمت را روی صفر قرار دهیدو یا object cache وجود نداشته باشد، این قسمت غیر فعال خواهد شد.

توضیحات بیشتر مدیریت آمار بازدید مطالب وردپرس با Post Views Counter 

در دنیای caching ، واژه ی object به معنی مجموعه ای است از داده ها. این داده ها می توانند با استفاده از یک نام مورد درخواست قرار گیرند. برای مثال می توانیم به ویدیو ها و یا تصاویر در یک صفحه ی وب سایت اشاره کنیم.

Exclude Visitors : در این جا می توانید مشخص کنید ، آمار بازدید مطالب وردپرس مربوط به کدام یک از کاربران، در نتایج لحاظ نشود.

selected user role : انتخاب کردن از میان نقش های کاربری

Guests : کاربر مهمان

logged in users : کاربر های وارد شده

robots : ربات های جستجو کننده

Exclude IPs : در این جا شما می توانید IP هایی را که دوست دارید بازدید آن ها در  گزارش نتایج  آمار بازدید مطالب وردپرس لحاظ نشود، وارد کنید. WP-PostViews  : اگر شما در زمان های گذشته از این افزونه استفاده کرده باشید و همه ی تنظیمات مربوطه را در قالب فایل Export کرده باشید، در این قسمت می توانید فایل تنظیمات را Import کنید و با فعال کردن Override existing Post Views Counter data، تنظیمات موجود در فایل موردنظر، جایگزین تنظیمات قبلی خواهد شد. Deactivation  : اگر این گزینه را فعال کنید، همه ی داده های افزونه پاک خواهند شد.

توجه داشته باشید برای ذخیره شدن تغییراتی که اعمال نموده اید، حتما بر روی گزینه ی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

Display

مدیریت آمار بازدید مطالب وردپرس با Post Views Counter

Post Views Label : در این قسمت می توانید هر متنی میخواهید را وارد کنید و در کنار آمار بازدید مطالب وردپرس، نمایش دهید.

 Post Type : در این قسمت می توانید مشخص نمایید بازدید برای کدام دسته از مطلب هایتان، نمایش داده شوند.

 

Page Type

در این قسمت شما می توانید مشخص کنید که آمار مشخص شده ی مربوط به تعداد بازدیدها، در کدام یک از صفحات نمایش داده شود.

Search results : صفحه ی نتایج جستجو

Single pages : صفحات تکی

Archives : صفحات بایگانی

Home : صفحه ی نخست

User Type: در این قسمت می توانید تعیین کنید که آمار بازدید مطالب وردپرس، به کدام یک از کاربران نمایش داده نشود.

Position

در این قسمت می توانید محل قرار گیری آمار بازدید را مشخص نمایید که شامل گزینه های زیر می شود:

before the content : قبل از محتوا

after the content : بعد از محتوا

manual: انجام تنظیمات به صورت دستی، در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید باید شورت کد “[post-views]” را در محلی از نوشته که دوست دارید آمار بازدید در آن قسمت نمایش داده شود، وارد کنید.

Display Style

در این قسمت می توانید استایل نمایش آمار بازدید مطالب وردپرس را تعیین کنید.

Label : با فعال کردن این گزینه متنی که در بالا وارد کرده اید، نمایش داده خواهد شد.

Icon  : با فعال کردن این گزینه، یک آیکون در قسمت مربوط به آمار بازدید نمایش داده خواهد شد.

Icon Class  : در این قسمت می توانید نوع آیکون مورد نظر را وارد کنید.

در انتهای این عملیات تغییرات را ذخیره کنید.

دانلود مدیریت آمار بازدید مطالب وردپرس با Post Views Counter