نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس

نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس

نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس5 (100%) 1 vote[s] نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس نحوه

نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس
5 (100%) 1 vote[s]

نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس

نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس: بیش از یک سده است که در جوامع، واژه «شبکه اجتماعی» را برای اشاره به مجموعه روابط پیچیده میان افراد در سیستم‌های اجتماعی در تمامی مقیاس‌ها از روابط بین فردی گرفته تا بین‌المللی مورد استفاده قرار میدهند.

شبکه اجتماعی در علوم اجتماعی به بررسی روابط بین انسانها، گروه های انسانی و سازمانها می پردازد.

شبکه اجتماعی مجازی چیست؟

شبکه اجتماعی مجازی مثل هر شبکه اجتماعی از اجتماع و روابط انسانها در اجتماع تشکیل شده، تعداد روابط در یک شبکه یا اندازه شبکه در تعریف آن مهم نیست بلکه ممکن است نوع آن را تغییر دهد، کوچکترین اجتماع انسانی را در نظر بگرید. ۲ شخصی که بایکدیگر رابطه شغلی دارند، هر کدام در همان زمان با شخص دیگری ارتباط عاطفی، خانوادگی، تجاری و … دارند و در مرحله بعد باز هر کدام از این افراد که با ۲ نفر اول ارتباط دارند با اشخاص دیگری نیز ارتباطات دیگری دارند و این زنجیره ارتباطات مسلسل وار تکرار می شود، که به هر کدام از این ارتباطها یک گره گفته می شود. تعداد این گره ها اندازه یک شبکه اجتماعی را نمایش می دهد. حال اگر این افراد در یک محل مثل یک دهکده حضور فیزیکی داشته باشند این اجتماع کاملا ملموس خواهد بود.

شبکه اجتماعی مجازی زنجیره ای از ارتباطات و گره های شبکه اجتماعی یا حضور غیر فیزیکی افراد در یک محل مجازی است.

در شبکه اجتماعی مجازی ارتباط افراد و سازمانها یا گروهها رو در رو و بدون واسطه نیست بلکه به ابزاری به نام اینترنت بستگی دارد. این روزها وقتی صحبت از شبکه اجتماعی در اینترنت می شود در واقع در حال صحبت از نوع مجازی و غیر قابل لمس شبکه ای از ارتباطات انسانی هستیم . همزمان با ظهور شبکه های اجتماعی مجازی اصطلاحات جدیدی مثل رسانه اجتماعی به گوش می خورند.

رسانه اجتماعی یا رسانه شبکه اجتماعی چیست؟

رسانه اجتماعی بدون وجود اینترنت و شبکه اجتماعی مجازی بی معنا خواهد شد و در واقع رسانه اجتماعی (سوشیال مدیا) ابزارهای نرم افزاری تحت وبی را می گویند که به کاربران اجازه به اشتراک گذاری، ایجاد یا استفاده از محتوای تولید شده را می دهد و در واقع رسانه اجتماعی بستر یا باعث تشکیل یک شبکه اجتماعی می شوند یا ابزاری است که در یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاری محتوا استفاده می شود.

امروزه شبکه های اجتماعی بسیاری راه اندازی شده است که متداول‌ ترین آن‌ها Twitter, LinkedIn , Instagram ,YouTube Facebook, و… است.

رسانه اجتماعی

شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس

با مشاهده کردن وبسایت‌ها و موفقیت‌های شبکه‌های اجتماعی، احتمالا برای شما هم پیش آمده است که انگیزه‌ای برای ساخت شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس داشته باشید و هدف شما رسیدن به رویای بزرگ و رسیدن به شهرت بالایی باشد.

یک خبر خوب این است که شما نیازی به دانش خاصی برای تبدیل شدن به یک متخصص برنامه‌نویس نخواهید داشت و اگر می‌خواهید شبکه اجتماعی خود را راه اندازی کنید، نیازی به داشتن مهارتی ندارید. شما می‌توانید یک شبکه اجتماعی فوق‌العاده را به تنهایی و با کمک سیستم مدیریت محتوای وردپرس به راحتی راه‌اندازی کنید و از آن لذت ببرید.

برای ساختن شبکه اجتماعی، تنها چهار افزونه وردپرس وجود دارد که در این قسمت نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس توسط هریک از افزونه ها گفته شده است:

افزونه ی BuddyPress ، افزونه ی WP Symposium ، افزونه ی WP Mingle و دیگری افزونه ی BBPress میباشد که در ادامه ی مطالب هر کدام را بصورت جداگانه توضیح داده ایم.

BuddyPress

اول اجازه دهید که تعریفی از بادی پرس داشته باشیم. افزونه BuddyPress به عنوان “شبکه‌ اجتماعی در جعبه” نامیده شده است و این یک توصیف خوب برای این افزونه است زیرا امکانات بسیاری در اختیار کاربران قرار میدهد که آنها میتوانند به راحتی یک شبکه اجتماعی خوب با تمامی امکانات محیا کنند. این افزونه به کاربران اجازه ی ایجاد پروفایل، پیغام، ساخت کانکشن، برقراری ارتباط در گروه ها و موارد دیگری را میدهد و شما میتوانید در هر زمان که بخواهید آنها را فعال یا غیرفعال نمایید و کنترل کامل وبسایت خود را در دست بگیرید.بادی پرس بعلت رشد خصوصیات جدیدش درحال توسعه میباشد و در حال حاضر بیش از ۳۳۰ افزونه بادی پرس وجود دارد.

BuddyPress

یکی از افزونه های خوب و کاربردی بادی پرس Links نام دارد که امکان اشتراک گذاری لینک از سرتاسر جهان را در اختیار کاربر قرار میدهد. این افزونه امکان اشتراک گذاری اخبار، لینک، تصاویر، ویدیو، و سایر محتوا را به کاربران میدهد.

buddypress یک بسته کامل از مجموعه امکانات شبکه‌های اجتماعی متعدد می باشد که شما می‌توانید بصورت رایگان از آن استفاده کنید و هرگاه به مشکلی برخورد کردید در روند کار با افزونه، میتوانید مشکلتان را در انجمن بادی پرس اعلام کنید و به سرعت طریقه حل مشکلتان را دریافت نمایید.

لینک دانلود نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس توسط افزونه Buddypress

 

نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس
5 (100%) 1 vote[s]

WP Symposium

این افزونه یک جایگزین خوب برای ساخت شبکه اجتماعی سفارشی به جای افزونه بادی پرس است. مزیت های این افزونه عبارتند از:

-هر کاربر میتواند گروه دلخواه خود را ایجاد نماید و پیام خصوصی برای دیگران ارسال کند.

-گزینه‌های بسیاری برای ایجاد انجمن وجود دارد.

-هر کاربر دارای پروفایل شخصی با نماد، تصویر، هدر، توضیحات فعالیت و موارد دیگر است.

-به سادگی می‌توانید با استفاده از کدهای کوتاه موجود ابزارک‌هایی ایجاد و طرح های پیش فرض را تغییر دهید.

WP Symposium

اگر میخواهید یک شبکه اجتماعی چند زبانه داشته باشید:

اگر دوست دارید یک شبکه اجتماعی چند زبانه ایجاد کنید و برای آن برنامه ریزی میکنید، این افزونه به شما کمک میکند.

شما میتوانید متنی را که سایر اعضا مشاهده میکنند تغییر دهید. پس شما میتوانید به سادگی با استفاده از افزونه WPML به راحتی شبکه اجتماعی که با افزونه WP Symposium ساختید را به یک شبکه اجتماعی چند زبانه تبدیل کنید.

این افزونه با عنوان افزونه ی نهایی برای ساخت شبکه های اجتماعی در وردپرس نام گذاری شده لذا با استفاده از این افزونه میتوانید بهترین شبکه اجتماعی وردپرس را راه اندازی نمایید.

لینک دانلود نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس توسط افزونه Wp Symposium

 

نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس
5 (100%) 1 vote[s]

WP Mingle

یکی دیگر از افزونه های مفید و جالب برای ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی WP Mingle میباشد. این افزونه دارای ویژگیهای بسیاری میباشد. مانند موارد ذیل:

-قابلیت ایجاد پروفایل شخصی برای هر یک از کاربران

-قابلیت ایجاد تالار های گفتمان توسط مدیریت

-قابلیت ایجاد تاپیک توسط اعضا

-قابلیت مدیر کردن کاربران در انجمن

-قابلیت قفل تاپیک ها

-قابلیت شناسایی اسپم و اسپمر ها

-با @ و نام کاربری، کاربران را در سایت برچسب‌گذاری کنید. مانند شبکه اجتماعی اینستاگرام و …

-پشتیبانی از تبلیغات HTML

-بهینه سازی تاپیک ها و تصاویر برای موتور های جستجو

-پاسخ فوری

-خروجی RSS مناسب

-قابلیت ارسال ایمیل فعال سازی به کاربران

-و …

WP Mingle

لینک دانلود نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس توسط افزونه WP Mingle

 

نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس
5 (100%) 1 vote[s]

BBPress

این افزونه قدرتمند و حرفه ای برای راه اندازی انجمن در کنار سایت وردپرس است که فارسی سازی شده و کار با آن بسیار راحت و ساده میباشد. این افزونه جایگزین خوبی برای سایر افزونه های گفته شده میباشد.

از جمله امکانات حرفه ای و فوق العاده ای که داره دارای قالب ها و افزونه های متنوعی هست. افزونه هایی مثل ( امتیاز دهی , اشتراک گذاری و … ) .شما با این افزونه نمیتوانید یک شبکه اجتماعی کامل ایجاد کنید ولی میتوانید در سایت فعلی خود، انجمن های متعددی اضافه نمایید.

برخی ویژگی های کلیدی افزونه بی بی پرس bbpress وردپرس:

پنل حرفه ای و فارسی

قابلیت تعریف چند انجمن مختلف

مدیریت حرفه ای

قدرتمند بودن ( هسته قدرتمند )

قابلیت تغییر و ویرایش در قالب

نصب سریع و راحت ( بدون درد سر )

دارای ابزارک نمایش آخرین ارسال ها

ابزارک نمایش محبوب ترین ها

ابزاک بخش ورود کاربران

قابلیت قرار دادن خوراک انجمن

سازگاری کامل با بادی پرس

قابلیت راه اندازی در کنار سایت وردپرس

مدیریت انجمن ها , موضوع های و پاسخ ها

مدیریت کاربران

و…

BBPress

BBPress

لینک دانلود نحوه ایجاد شبکه اجتماعی سفارشی در وردپرس توسط افزونه bbpress