وردپرس چیست؟

وردپرس چیست؟

وردپرس چیست؟5 (100%) 1 vote[s] وردپرس چیست؟ سیستم مدیریت محتوا یا به عبارتی CMS که از سر کلمه

وردپرس چیست؟
5 (100%) 1 vote[s]

وردپرس چیست؟

سیستم مدیریت محتوا یا به عبارتی CMS که از سر کلمه های Content Management System گرفته شده است, سیستمی نرم افزاری می باشد که به کمک آن می توان محتوای سایت را مدیریت کرد و با استفاده از آن می توان محتوا را بروز رسانی , بازیابی و ثبت کرد. در کشور ما به علت گسترش استفاده از نرم افزارهای سیستم مدیریت محتوا در وب عبارت CMS فقط به نرم افزارهای مدیریت وب سایت گفته می شود. در حالی که این سیستم ها به طور مطلق تحت وب نیستند.

در این مقاله قصد داریم سیستم مدیریت محتوای ورد پرس را معرفی کنیم. وردپرس سیستمی برای مدیریت محتوای سایت ها و وبلاگ ها است البته در ابتدا فقط یک سیستم رایگان برای وبلاگ نویسان بوده است و بعد ها به صورت یک نرم افزار اوپن سورس معرفی شد. این سیستم با زبان محبوب PHP نوشته شده است و برای ذخیره داده ها از MySql استفاده می کند.

این سیستم با افزونه های که در اختیارتان قرار می دهد انواع امکانات را برای سایتتان فراهم خواهد کرد. بطور مثال افزونه ووکامرس یکی از افزونه هایی است که امکاناتی را برای راه اندازی سایت فروشگاه در اختیارتان قرار می دهد.

از اهداف اصلی ساخت وردپرس راحتی در استفاده در کنار رعایت استاندارد جهانی است. به همین دلیل امکانات موجود در یک CMS به طور کامل در ورد پرس دیده نمی شود. سازندگان وردپرس با کد نویسی دقیق این امکان را برای توسعه دهندگان ایجاد کرده اند که براحتی افزونه های مورد نیاز را برای ورد پرس بسازند.

وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا است. بیش 60میلیون وب سایت از وردپرس استفاده می کنند که نشاندهنده محبوبیت این CMS است.

وردپرس

مزایای ورد پرس

از مزایای این سیستم نصب آسان است بطوری که اکثر شرکت های میزبانی سایت های وردپرس را بصورت خودکار نصب می کنند. همچنین ورد پرس بیشتر از سیستم های مدیریت محتوای دیگر قابلیت سفارشی سازی و تنظیمات دارد. از دیگر مزایای این سیستم کاربر پسند بودن آن است و به علت رابط کاربری حتی برای وبلاگ نویسان مبتدی نیز قابل استفاده است.و مهم تر از همه اینکه این سیستم کاملا رایگان است و بصورت مجانی تمامی امکانات و افزونه ها را در اختیارتان قرار می هد.

 
خلاصه
تاریخ
موضوع
وردپرس چیست؟
رتبه بندی
51star1star1star1star1star
خلاصه
تاریخ
موضوع
وردپرس چیست؟
رتبه بندی
51star1star1star1star1star
Pin It