ارسال خودکار مطالب از سایت به کانال تلگرام

ارسال خودکار مطالب از سایت به کانال تلگرام

ارسال خودکار مطالب از سایت به کانال تلگرام5 (100%) 1 vote[s] امروزه استفاده از گوشی های هوشمند و

ارسال خودکار مطالب از سایت به کانال تلگرام
5 (100%) 1 vote[s]

امروزه استفاده از گوشی های هوشمند و مسنجرهای قدرتمندی همچون تلگرام بسیار رواج پیدا کرده است. تلگرام به دلیل امکانات جالب و بسیاری که دارد و همچنین امنیت بالا در زمان کمی در بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده است. از ویژگی های کلیدی این مسنجر امکان تشکیل گروه و کانال با مدیریت پیشرفته است. به همین دلیل اغلب سایت ها در این پیام رسان محبوب کانالی را جهت ارتباط با کاربران خود ایجاد می کنند. در این مقاله قصد داریم افزونه ای را معرفی کنیم تا به  وسیله آن بتوان پنل مدیریت سایت را به تلگرام متصل کرد.

1

معروفی افزونه Telegram for WP

با نصب این افزونه می توانید تمام اطلاع رسانی هایی که از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود مانند دیدگاه جدید, ثبت نام کاربر و … را در تلگرام مشاهده کنید. همچنین هر نوشته ای که در سایت منتشر می کنید همزمان در کانال سایت نیز منتشر می شود. در این قسمت تنها بخش اتصال نوشته ها به کانال را توضیح می دهیم.

نصب افزونه

برای شروع کار با افزونه آن را از انتهای همین مطلب دانلود کرده, نصب و فعال کنید. بعد از نصب در قسمت ارسال نوشته ها و در زیر ویرایشگر متن سایت باکسی ایجاد می شود. این باکس برای ارسال نوشته مورد نظر به کانال تلگرام می باشد. همانطور که در تصویر مشخص است یک پیغام خطا در بالای تصویر وجود دارد. با این عنوان که “توکن ربات با نام کاربری کانال تنظیم نشده است”.

برای انجام تنظیمات افزونه در بخش پیشخوان سایت بخشی با عنوان TWP وجود دارد. با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات افزونه می روید و در تب ارسال به کانال, تنظیمات را برای ارسال نوشته به کانال انجام می دهیم.

روند فعال سازی این بخش به این شکل است که:

  • ابتدا باید رباتی برای ارسال نوشته ها به کانال ساخته شود
  • ربات ساخته شده به عنوان ادمین به کانال اضافه شود.

برای ایجاد ربات به آیدی @BotFather در تلگرام بروید و ابتدا  دستور /newbot را جهت ایجاد ربات جدید وارد کنید در ادامه برای ربات نام و نام کاربری تعیین کنید. در انتهای نام کاربری باید bot وجود داشته باشد.

4

بعد از انجام این دستورات ربات یک کد API به شما می دهد که باید آن را در بخش ارسال به کانال در افزونه وارد کنید.

4

در ادامه باید ربات را به عنوان ادمین کانال به کانال اضافه کنیم .
در افزونه نیز نام کانال و توکن (کد API) را وارد می کنیم اگر این اطلاعات صحیح باشد یک پیام تست برای کانال فرستاده می شود.

مشاهده خروجی

به قسمت نوشته جدید رفته , متن و عنوان جدید را وارد می کنید, همچنین تصویر شاخص را برای نوشته در نظر می گیریم. باید الگوی پیام ارسال شده به کانال را نیز تعیین کنیم . که با در اینجا عنوان, تصویر شاخص و آدرس صفحه نوشته را به عنوان الگو در نظر گرفته ایم.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید نوشته به کانال ارسال شده است و این نشان دهنده این است که اتصال پنل مدیریت سایت به تلگرام به درستی انجام شده است.

1

امیدواریم که این افزونه برای شما مفید واقع شده باشد.

خلاصه
تاریخ
موضوع
ارسال خودکار مطالب از سایت به کانال تلگرام
رتبه بندی
51star1star1star1star1star
خلاصه
تاریخ
موضوع
ارسال خودکار مطالب از سایت به کانال تلگرام
رتبه بندی
51star1star1star1star1star