مجوزات ما
نظر شما ارزشمند است

برای استعلام مجوزات و راستی آزمایی بر روی لوگوی مجوزها کلیک نمایید:

 


logo-samandehi


یکی از مهمترین فاکتورهای پیشرفت تجارت الکترونیکی
،به وجود آوردن اعتماد و اطمینان خاطر در میان استفاده کنندگان خدمات الکترونیکی است. با توجه به بررسی های انجام گرفته ، موثرترین عامل مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار های اینترنتی به شرح زیر است :

۱- شناسایی مدیر کسب و کار اینترنتی و امکان مراجعه در صورت بروز هرگونه اشکال.
۲- کامل و درست بودن اطلاعات کالا یا خدمات ارائه شده در سایت.
۳- گارانتی (ضمانت) محصولات و ارائه خدمات پس از فروش.
۴- واضح بودن مراحل برگرداندن کالا و بازپس گیری هزینه.
۵- محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی مشتریان.
۶- تاییدیه امنیت وبسایت توسط یک سازمان دولتی.

با توجه به تحقیقات و نظرسنجی های صورت گرفته تائید کسب و کارهای اینترنتی توسط یک سازمان، بالاترین تاثیر را در اعتماد و اطمینان خریداران به کسب و کار اینترنتی را دارد . در این حالت مشتری از امنیت اطلاعات خود مطمئن تر بوده  و اگر احیاناً از اطلاعات شخصی او سوء استفاده شود ، میتواند جهت شکایت از کسب و کار اینترنتی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید.

در کشور ما ایران، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مسئولیت به وجود آوردن زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده گرفته است. اعطای نماد اعتماد الکترونیکی برای وب‌سایت های تجاری با هدف قانونمند کردن و چارچوب دهی به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی در حال انجام است. نماد اعتماد الکترونیکی به شکل یک علامت در سایت‌هایی که از نظر قانونی فعالیت آنها مورد تائید است به نمایش در می آید. ساماندهی سایت‌های تجاری در کشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الکترونیکی به‌خصوص B2C محسوب میشود. به نحوی‌ که مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌که سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل می کنند و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می کنند.خریداران می باید با جستجو در فهرست وب سایت های مورد تایید، از صحت “نماد اعتماد الکترونیکی” به نمایش درآمده در وب سایت ها اطمینان حاصل کنند.

خلاصه
تاریخ
موضوع
fantastic
رتبه بندی
51star1star1star1star1star