مدیریت دسترسی کاربران و نویسندگان سایت

مدیریت دسترسی کاربران و نویسندگان سایت

مدیریت دسترسی کاربران و نویسندگان سایت5 (100%) 1 vote[s] مدیریت دسترسی کاربران و نویسندگان سایت یکی از امکاناتی

مدیریت دسترسی کاربران و نویسندگان سایت
5 (100%) 1 vote[s]

مدیریت دسترسی کاربران و نویسندگان سایت یکی از امکاناتی است که صاحبان وب سایت به آن نیاز خواهند داشت.  ممکن است شما به عنوان مدیر یک وب سایت علاقه مند باشید تا برای افرادی که کارهای مختلفی را برای سایت شما انجام می دهند محدودیتی ایجاد کنید و با توجه به وظیفه ای که دارند نقشی را برای آنها در وب سایت در نظر بگیرید. برای انجام این کار افزونه های مختلفی وجود دارد اما ما در مجموعه مقالات مرکز طراحی وب سایت پاریس وب همواره به دنبال افزونه های جدید و با تنظیمات پیشرفته هستیم تا به نتیجه ی مطلوب خود برسیم به همین دلیل در این مقاله قصد داریم افزونه ایرانی user role editor را به شما کاربران عزیز معرفی نماییم.

به کمک این افزونه این توانایی را خواهید داشت که بخش های سایت خود را برای نقش های مختلف محدود کنید و پنل مدیریت خود را ایمن کنید.

مدیریت دسترسی کاربران و نویسندگان سایت با افزونه user role editor  

این افزونه را می توانید از انتهای این مطلب دانلود نصب و فعال سازی نمایید پس از فعال سازی در زیر منوی تنظیمات گزینه ی “ویرایشگر نقش کاربر” نمایان خواهد شد با کلیک بر روی آن وارد تنظیمات ان خواهید شد.

در ادامه تب های مختلف بخش تنظیمات این افزونه را بررسی خواهیم نمود.

تب عمومی

در این قسمت نقش ها را با توجه به گزینه هایی که وجود دارد و خواسته ی مورد نظر خود مشخص می کنیم تا محدود شود.

orginal

تب ماژول اضافی

با انتخاب گزینه ی موجود در این تب تمامی کاربران سایت چه آنها که نقش دارند چه آنها که نقش ندارند در آمار سایت شمارش می شوند.

majul

نقش های پیش فرض

default

در این بخش نقش را تعیین خواهیم کرد و طبق نقشی که انتخاب می شود در قسمت بعد محدودیت ها را اعمال خواهیم کرد. بعد از انجام تنظیمات این بخش برای ایجاد محدودیت و مشخص کردن نقش به منوی کاربران و زیرمنوی “ویرایشگر نقش کاربر” می رویم. 

menu

در این بخش نقش ها را مشخص و محدود می کنیم. همانطور که در تصویر مشخص است با انتخاب هر نقش کاربری این قابلیت را خواهید داشت که با انتخاب هر گزینه و تیک زدن آن توانایی هایی را به کاربر مورد نظر بدهید.

user

در این قسمت با تیک زدن “نمایش قابلیت ها در حالت قابل خواندن برای انسان” دسته بندی های موجود را به شکل دیداری تبدیل و آن را از حالت جدول دیتا بیسی خارج کنید و به راحتی هر گزینه را انتخاب کنید و در نهایت با زدن دکمه بروزرسانی تغییرات را ذخیره نمایید. در این حالت کاربر مشخص شده به باقی مناطق دسترسی نخواهد داشت.

با این افزونه به راحتی می توانید فعالیت نقش های مختلف در سایت خود را محدود کنید. امیدواریم این افزونه برای شما کاربر و خواننده محترم مفید واقع شده باشد.

خلاصه
تاریخ
موضوع
مدیریت دسترسی کاربران و نویسندگان سایت
رتبه بندی
51star1star1star1star1star
خلاصه
تاریخ
موضوع
مدیریت دسترسی کاربران و نویسندگان سایت
رتبه بندی
51star1star1star1star1star