FTP در وردپرس با افزونه Add From Server

FTP در وردپرس با افزونهAdd From Server

FTP در وردپرس با افزونه Add From Server با استفاده از این افزونه میتوانید فایل های حجیم را به

FTP در وردپرس با افزونهAdd From Server
5 (100%) 1 vote[s]

نحوه ی دسترسی مستقیم به فایل هایی که آپلود شده اند، به وسیله ی FTP در وردپرس با Add From Server :

FTP در وردپرس با افزونهAdd From Server : یکی از بزرگترین سیستم های مدیریت محتوای شناخته شده میان کاربران در دنیا، ورد پرس می باشد. که امکانات بسیاری را در طول این چند سال فعالیت خود، به آن اضافه کرده است. برای مثال یکی از این امکانات افزوده شده، بخش آپلود فایل و فایل های آپلود شده می باشد که به آن رسانه در وردپرس و یا media می گویند. بعضی از کاربران، هنگام آپلود فایل ها با مشکلاتی مواجه می شوند که در این مقاله میخواهیم یکی از مشکلات موجود را بررسی کنیم و برای آن راه کاری ارائه نماییم.

یکی از این مشکلاتی که کاربران با آن مواجه می شوند، پایین بودن سرعت آپلود فایل هایی با تعداد زیاد و یا یک فایل با حجم زیاد می باشد. این مشکلات باعث شده اند تا کاربران فایل هایشان را به صورت دستی آپلود نمایند و به طور غیر مستقیم آن ها را در وب سایت خود منتشر کنند. در این مقاله میخواهیم راه کاری برایتان ارائه کنیم تا شما بتوانید فایل های خود را به سادگی و با سرعت آپلود کنید و به وسیله ی بخش رسانه ی وردپرس به آن دسترسی پیدا کنید:

فایل‌هایی که آپلود شده اند در وردپرس

اگر از این روش استفاده کنید، دیگر نیازی به درج تصاویر و فیلم ها ، و به طور کلی فایل های خود، به صورت دستی نخواهید داشت و علاوه بر اینکه سرعت آپلودتان بسیار افزایش پیدا می کند، می توانید به سادگی از طریق پیشخوان به آن ها دسترسی پیدا کنید. برای مثال فرض کنیم شما قصد دارید، دسته ای از تصاویر مربوط به محصولات خود را به صورت یک جا و جمعی، آپلود کنید. برای این کار آپلود تک به تک آنها، زمان بسیاری می برد و کار با سرعت بسیار کمی انجام می گیرد.لذا می بایست فکری برای فایل های آپلود شده در وردپرس بکنیم.

مرحله ی یک

در این مرحله ابتدا باید در قسمت هاست خود، یک اکانت FTP ایجاد نمایید تا بتوانید فایل هایی که مد نظر دارید را از طریق آن در هاست آپلود کنید.همچنین در ادامه ی کار، به افزونه ای نیاز پیدا می کنیم که کارکرد آن با FTP است و مخصوص فایل های آپلود شده در وردپرس می باشد.

برای ساختن اکانت FTP وارد هاست خودتان شوید و از طریق قسمت FTP Account شروع به ساخت یک اکانت FTP نمایید. بعد از ایجاد کردن آن، به وسیله ی یک نرم افزارFTP منیجر و یا به طور مستقیم، از طریق هاست فایل هایتان را در پوشه ای به نام wp-content/uploads آپلود کنید.

FTP در وردپرس با افزونه Add From Server

FTP در وردپرس با افزونه Add From Server

FTP در وردپرس با افزونهAdd From Server

مرحله ی دو

بعد از آنکه فایلتان را آپلود کردید، حال می توانید افزونه ی Add From Server را به وسیله ی همین مقاله دانلود کنید و در سایت وردپرسی تان نصب کنید. پس از اتمام نصب این افزونه باید تنظیمات مربوط به آن را اجرا کنید تا این افزونه بتواند فایل هایی که در وردپرس توسط شما آپلود شده را بشناسد و آن ها را استخراج نماید.

تنظیمات افزونه

قابلیت اجرا شدن تنظیمات این افزونه از طریق بخش تنظیمات

تنظیمات این افزونه از طریق بخش تنظیمات> Add From Server قابل دسترسی است که باید موارد مختلف این بخش و سطوح دسترسی آن را تنظیم کنید.

User Access Control : در این بخش کاربران می توانند فایل های آپلود شده شان را فراخوان دهند و یا استخراج کنند و آن را به بخش رسانه انتقال دهند.

FTP در وردپرس با افزونهAdd From Server

FTP در وردپرس با افزونهAdd From Server

All users with the ability to upload files : اگر این گزینه را انتخاب کنید، به همه ی کاربرانی که قابلیت آپلود کردن فایل در پیشخوان وردپرس دارند، امکان دسترسی به استخراج فایل های موجود در افزونه را می دهید.این گونه کاربران می توانند فایل هایی که در وردپرس هاست شما آپلود میکنند را به بخش های رسانه منتقل کنند و به طور مستقیم از آن ها استفاده نمایند.

چگونگی بررسی کردن یک خطای احتمالی

با انتخاب کردن گزینه ی (All users with the ability to upload files)امکان دارد برای اولین باری که به بخش رسانه مراجعه می کنید، با پیام خطا مواجه شوید. برای رفع کردن این خطا، باید گزینه ی مربوطه را تغییر دهید و یا اگر به همین گزینه نیاز بود، یکی دیگر از گزینه ها را انتخاب نمایید و سپس روی ذخیره کلیک کنید. حالا دوباره همین گزینه را انتخاب نمایید و مجددا روی save کلیک کنید تا این خطا را دیگر نشان ندهد.

Any user with the ability to upload files in the following roles : با انتخاب کردن این گزینه می توانید به همه ی کاربران خود، نقش کاربری خاصی را بدهید. برای مثال می توانید به تمامی کاربرانی که در نقش مدیر کل سایت هستند، چنین قابلیتی را بدهید.

Any users with the ability to upload files listed below : اگر می خواهید در سایت خود فقط به بعضی از کاربران خاص همچین قابلیتی را بدهید، در این قسمت باید اسم کاربری افرادی که مد نظرتان است را وارد کنید. یعنی با وارد کردن اسم کاربری و جدا کردن آنان در هر خط، فقط به آنان قابلیت انتقال رسانه را می دهید.

Root Directory

در این قسمت می توانید محل مد نظر برای آپلود کردن فایل هایی که در هاست موجود است را انتخاب نمایید.

Do not lock browsing to a specific directory : با انتخاب کردن این گزینه می توانید مشخص کنید که افزونه از یک مسیر مشخص برای استخراج کردن فایل ها پیروی نکند. کاملا مشخص است که با انتخاب این گزینه همه ی فایل های اپلود شده در وردپرس که در هاست موجود اند، در دسترسی عده ای از کاربرانی که مشخص کرده اید قرار می گیرند.

Lock browsing to the directory specified below : با استفاده از این قسمت به کاربرانتان این امکان را می دهید که فایل ها را از مسیر مشخص هاست استخراج نمایند. اگر در وب سایتتان چند نویسنده مختلف دارید و امکان دارد امنیت سایتتان به خطر بیوفتد، می توانید از مسیر مشخص شده ای که اکانت FTP آنان هم فقط به همان مسیر دسترسی دارد استفاده کنید.

بعد از این کارها فایل هایتان را در مسیر Uploads موجود در پوشه Wp-content بوسیله ی هاست آپلود نمایید. بعد از آپلود کردن فایل ها به قسمت رسانه Add From Server بروید.در این قسمت می توانید به فایل هایی که آپلود شده است از طریق هاست دسترسی پیدا کنید و آن ها را دسته جمعی و یا تکی انتخاب کنید.

File Time

در این قسمت می توانید زمان آپلود فایل ها را در بخش رسانه ی سایتتان مشخص نمایید.

FTP در وردپرس با افزونهAdd From Server

FTP در وردپرس با افزونهAdd From Server

Current Time : اگر این گزینه را انتخاب نمایید زمان آپلود فایلتان دقیقا همان زمان استخراجش در نظر گرفته می شود و در بخش رسانه هم مشخصات فایل های آپلود شده در وردپرس با همان زمان تطبیق داده می شود.

File Time : همانطور که میدانیم در قسمت مشخصات هر فایل، اطلاعاتی مانند تاریخ و زمان ایجاد فایل و یا قرارگیری آن روی سیستم شخصی درج شده است. با انتخاب این گزینه می توانید زمان نمایشی در قسمت رسانه را با توجه به زمان درج شده در مشخصات فایل خود انتخاب نمایید.

FTP در وردپرس با افزونهAdd From Server

FTP در وردپرس با افزونهAdd From Server

بعد از انتخاب کردن زمان و همینطور فایل های مورد نظرتان کافیست روی گزینه ی import کلیک کنید تا فایلتان در بخش رسانه هم در دسترس باشد. حال اگر به بخش کتابخانه مراجعه نمایید حتما فایل مورد نظرتان را مشاهده خواهید نمود و بطور مستقیم می توانید از آن در سایتتان استفاده کنید.

با توجه به توضیحات فوق، گاهی بعضی از کاربران نیاز به آپلود دسته جمعی مقدار زیادی فایل دارند که در این صورت آپلود بوسیله ی پیشخوان وردپرس با مشکلاتی مانند محدودیت حجمی، زمانی و سرعتی روبرو است. ولی با استفاده از قابلیت FTP هاست و افزونه ای مرتبط با آن، اقدام به آموزش رفع این مشکل نمودیم.

FTP در وردپرس با افزونه Add From Server (دانلود افزونه)