نحوه ی ساختن لینک کوتاه کننده در وردپرس

اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس

اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس با افزونه ی Video Embed Thumbnail Generator این افزونه کمک می کند بتوانید تصاویر

اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس
5 (100%) 1 vote[s]

اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس با Video Embed Thumbnail Generator

اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس : همانطور که مشاهده می کنید، این روز ها ویدیو ها به ابزاری بسیار قدرتمند برای جذب کردن بازار هدف بوسیله ی شرکت های مختلف و یا افراد بسیاری مورد استفاده قرار گرفته اند.
دلیل اصلی این امر نیز، این می باشد که برای عده ی بسیاری از انسان ها دیدن فیلم و عکس ها، دارای جذابیت بیشتری نسبت به خواندن متون خسته کننده است و بسیاری از افراد دیدن فیلم و عکس را به خواندن متن ترجیح می دهند. لذا برای بازده ی بیشتر و همچنین فراگیر تر شدن مطالب، سعی شده علاوه بر به اشتراک گذاری فیلم ها در سایت های اشتراک گذاری فیلم مانند Youtube ، aparat، و … آن ها را در وب سایت ها و وبلاگ ها نیز به اشتراک بگذارند تا افراد بیشتری بتوانند از آنها استفاده نمایند.
اشتراک گذاری فیلم و گالری عکس در حیطه ی آموزشی، اجتماعی، سرگرمی و بسیاری از زمینه های دیگر کاربردی است و مسلما استفاده از آن خالی از لطف نیست. با اشتراک گذاری مطالب در قالب فیلم و گالری تصاویر با کاربرانتان باعث می شوید وب سایتتان برای مخاطبان جذابیت بیشتری داشته باشد و افراد بیشتری خواستار استفاده از محتوای وب سایتتان باشند. لذا با این روش باعث بهبود سئوی سایتتان نیز می شوید.
شاید شما هم از آن دسته از افراد باشید که دوست دارند در وب سایت خود فیلم ها و گالری هایی را با کاربران به اشتراک بگذارند.
لذا در ادامه ی این قسمت قصد داریم افزونه ای حرفه ای و مناسب برای وردپرس را به شما عزیزان معرفی کنیم. شما توسط این افزونه قادر خواهید شد گالری دلخواهتان را ایجاد کرده و ویدئو هایی را در وب سایتتان قرار دهید.

اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس با Video Embed & Thumbnail Generator
افزونه ی اشتراک گذاری ویدئو، افزونه ای رایگان و کاملا حرفه ای برای وردپرس می باشد که به شما کمک می کند گالری دلخواه خود را داشته باشید و همچنین بتوانید با کاربران ویدئو هایی را به اشتراک بگذارید. افزونه ی ذکر شده بوسیله ی Kyle Gilman توسعه یافته استو تا کنون توانسته بیش تر از ۳۰۰۰۰ نصب فعال را در مخزن های وردپرسی ثبت کند.
ویژگی های این افزونه عبارتند از:
افزونه ی اشتراک گذاری فیلم و گالری، برای ویرایشگر تصویری در وردپرس مناسب می باشد
شما می توانید با استفاده از این افزونه تصاویر شاخص را تعیین نمایید.
روش کد گذاری این افزونه با تگ های HTML5 متناسب است و شما می توانید به سادگی و بدون هیچ مشکلی از این افزونه استفاده نمایید.
برای نصب کردن این افزونه ابتدا به پیشخوان وردپرس رفته، سپس قسمت افزونه ها، بعد از آن گزینه ی افزودن را انتخاب نمایید. حال شروع به نصب و فعال سازی افزونه نمایید. قبل از شروع به کار کردن افزونه اطمینان پیدا کنید که همه ی انواع مختلف MIME تان را به درستی پیکر بندی کرده باشید. چون در بسیاری از سرور ها فرمت های webm، mp4، m4v، ogv پشتیبانی نشده و قابل اجرا نمی باشند.
برای پیکر بندی کردن آن ها چندین راه مختلف وجود دارد. با مراجعه کردن به پوشه ی public html فایل htaccess را پیدا کنید و کد هایی که در قسمت پایین نشان داده ایم را به آن اضافه کنید.   
۱
۲
۳
۴
AddType video/ogg .ogv
AddType video/mp4 .mp4
AddType video/mp4 .m4v
AddType video/webm .webm

 

 

 

 

پس از نصب و فعال سازی افزونه، برای به اشتراک گذاری ویدئو هایتان در وردپرس و در نوشته هایتان باید در صفحه ی نوشته ی تازه بر روی افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک نمایید.

اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس

add post – اشتراک گذاری کردن ویدئوها در وردپرس

در پنجره ی باز شده بر روی گزینه ی “گزینش پرونده ها” کلیک کرده و ویدیو های مورد نظر خود را بارگذاری کنید.

اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس

upload video-اشتراک گذاری کردن ویدئو ها در وردپرس
پس از شروع بارگذاری، ویدئوی مورد نظرتان را انتخاب نمایید. با استفاده از پنجره ی سمت چپ صفحه، می توانید تنظیمات دلخواهتان را وارد کنید. گزینه ی use this frame برای زمانی در نظر گرفته شده که شما بخواهید قسمتی از ویدئو را به عنوان تصویر شاخص قرار دهید. در غیر این صورت با زدن گزینه ی Choose from library می توانید تصویر دلخواهتان را به سلیقه ی خود به عنوان تصویر شاخص قرار دهید.
اندازه ی ویدئو را برای گذاشتن در صفحه ی نوشته تان با استفاده از بخش Video Embed Dimensions ، می توانید تنظیم کنید و ویدئو را به اندازه دلخواهتان دراورید.
   

پس از تمام شدن تنظیمات گفته شده، بر روی گزینه ی “گذاشتن در نوشته” کلیک کنید. خروجی کار به صورت یک شورت کد در نوشته ی شما نمایش داده می شود.

اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس

embed video from urlاشتراک گذاری کردن ویدئو مورد نظر در وردپرس

۱
[KGVID width="1124" height="720"]لینک مورد نظر را وارد کنید[/KGVID]

 

 

در این قسمت باید ابتدا روی گزینه ی Embed Video from URL کلیک کنید سپس در قسمت بعد و صفحه ی جدید باز شده، از قسمت video Title عنوان ویدئویتان را مشخص نمایید. در فیلد Video URL لینک ویدئویتان را مشخص کنید. لینک تصویر شاخص ویدیو را در فیلد Thumbnail URL می توانید جایگذاری کنید. از بخش Dimensions می توانید نسبت تصویر را تظیم کنید. اگر ویدیو شما داری زیرنویس هست، می توانید در کادر Subtitles & Captions تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید در نهایت بر روی Insert into post کلیک کنید.

ایجاد گالری ویدئو
برای ایجاد گالری ویدیو در صفحات وب سایت، کافی است تنظیمات ویدیو های مد نظر خود را از بخش Video Embed Options بر روی گزینه ی Video Gallery تنظیم و اقدام به انتشار نوشته کنید.

اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس

video embed option-اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس

راه دیگر ایجاد گالری برای اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس استفاده از شورت کد زیر می باشد. توجه داشته باشید که بجای اعداد، آی دی ویدیو هایی که بارگذاری کرده اید را باید وارد کنید.

۱
[KGVID gallery=”true” gallery_include=”2596,2750,2721,2719,2634,2591″ gallery_orderby=”rand” gallery_thumb=”226″][/KGVID]

نتیجه پایانی
نمونه ای از اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس و ایجاد گالری ویدیویی توسط افزونه Video Embed & Thumbnail Generator در تصویر زیر قابل مشاهده می باشد.

result-اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس

دوستان شما همچنین می توانید برای شخصی سازی افزونه به صفحه ی تنظیمات افزونه مراجعه کرده و تنظیمات دلخواه خود را پیکربندی کنید. برای ورود به بخش تنظیمات افزونه کافی است از بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس بر روی نام افزونه کلیک کنید.

دانلود افزونه Video Embed Thumbnail Generator