آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag

آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag

آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag5 (100%) 1 vote[s] آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag در

آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag
5 (100%) 1 vote[s]

آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag

در این پست قصد داریم در مورد آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag صحبت کنیم. برای یادگیری تاریخچه ی هشتگ، نحوه استفاده از آن، مزایای استفاده از آن و همچنین نصب و استفاده ازاین افزونه با ما همراه باشید.

به علامت # هشتگ می‌گویند. این علامت به نام‌های دیگری مانند Number Sign هم خوانده می‌شود.

در دنیای برنامه نویسی،‌ زبان برنامه نویسی C نخستین جایی بود که از هشتگ در قواعد و Syntax آن استفاده شد وهمچنین در تلفن‌ها هم از علامت هشتگ در سمت راست دکمه‌ی صفر استفاده شده و می‌شود که در آنجا به علامت Hash معروف است.

علامت هشتگ برای اولین بار در سال 2007 در اثر خلاقیت کاربران وارد ساختار توییتر شد و نقطه تولد هتشگ خوانده شد و کم کم رواج پیدا کرد. با وجود اینکه هشتگ اولین بار به وسیله توئیتر ایجاد شد ولی پس از آن توسط بسیاری از شبکه‌های اجتماعی از جمله گوگل پلاس، فیسبوک، فیلکر، اینستاگرام، فرندفید، یوتیوب و پینترست مورد استفاده قرار گرفت.

هشتگ یک نماد پیشوندی و یکی از تگ های ابرداده است. حال اگربخواهیم هشتگ را به زبان ساده تر تعریف کنیم، برچسبی است که برای دسته بندی و به اشتراک گذاری پست ها و نظرات درباره ی موضوعی خاص در سطح جهانی و فراتر از حلقه و فهرست دوستان بکار می رود. مدتی قبل مرکز تدوین فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد واژه هشتگ (Hashtag) را که در میکروبلاگ ها و شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد، به مجموعه لغات خود اضافه کرد و گفت: هشتگ یک کلمه یا عبارت است که قبل از ترکیب علامت گذاری میشود و باعث میشود که پیام های مرتبط یا مشخص با موضوع مورد نظر شناسایی شود. در هشتگ گذاری از هیچ فاصله ای نمیتوان استفاده کرد و تمامی اعداد و حروف باید پشت سر هم نوشته شوند و بجز علامت # که در ابتدای موضوع مورد نظر قرار میگیرد میتوان از علائم مجاز دیگر هم استفاده کرد البته خوب است بدانید علامت‌هایی مانند $ یا % غیرمجاز هستند و به شما اجازه نامگذاری نمی‌دهند تا امکان شناسایی آن برای دیگر اعضای شبکه اجتماعی راحت تر باشد.

تمامی کاربران اجازه دارند انواع هشتگ ها را با موضوعات متفاوت ایجاد کنند و شما نیز می توانید یک یا چند هشتگ در زمینه های مختلف داشته باشید عبارتی که به این صورت برچسب گذاری شده است می تواند بخشی از یک متن باشد که شما آن را نوشته اید و از این طریق می کوشید موضوع موردنظر را پررنگ تر جلوه دهید. اما کاربرد مهم‌تر، کمک به دیگران در یافتن مطلب شماست زیرا کاربران شبکه های اجتماعی با استفاده از هشتگ‌ها به دنبال موضوعات مورد علاقه خود می‌گردند بنابراین شما می‌توانید با هشتگ گذاری درست و مناسب، خودتان را در معرض دید دیگران بگذارید.

هنوز هیچ مرکز پلیس اینترنتی راه اندازی نشده است تا اوضاع هشتگ ها را ساماندهی کند و به همین دلیل از نظر فنی هیچ محدودیتی برای ایجاد موضوعات مختلف در این زمینه وجود ندارد. اما برای این کار مطمئن شوید که موضوع مورد نظر شما قبلا هشتگ گذاری نشده باشد و به عبارت دیگر، موضوعی را با علامت # برچسب بزنید که اختصاصی و واحد باشد و کاربران دیگر را دچار گمراهی کند.

کارشناسان مرکز Online Circle در بررسی های خود متوجه شدند که چرا کاربران شبکه های اجتماعی تا این حد به هشتگ گذاری علاقه دارند و ترجیح می دهند موضوع موردنظر خود را با اتیکت های مجازی متمایز کنند. دلایل این اتفاق در بخش های زیر آورده شده است:

1- برای شروع یک گفت و گوی اینترنتی، چالش، و یا داغ کردن موضوعی خاص و پررنگ کردن آن استفاده میکنند.

2- کاربران برای ایجاد رقابت هرچه بیشتر نیز ازعلامت هشتگ استفاده میکنند.مثلا هنگامی که یک موضوع خاص با علامت # متمایز میشود، افراد مختلف میتوانند در زیر مجموعه آن نظرات خود را اعلام کنند.

3- فضایی برای میزبانی از گفت و گوهای اینترنتی به وجود می آورند.

4- می توان از این طریق اطلاعات با موضوع خاصی را به صورت یک جا دریافت کرد.

5- مطالب گذاشته شده در هشتگ را همه می‌توانند مطالعه کنند و دیگر نیازی نیست هر شخصی مطلب را جداگانه به اشتراک بگذارد.

6- با مراجعه به هشتگ، نیازی به جستجوی موضوعتان نیست، می‌توانید مطالب گوناگون را مطالعه کنید. همچنین در جستجوی گوگل می‌توانید هشتگ مورد نظر را نوشته و مطالب مربوطه را مطالعه کنید.

7- برای سازماندهی توییت ها و مطالب منتشرشده در شبکه اجتماعی از آن استفاده می شود.

8- برای افزایش تعداد هواداران یا دوستان در شبکه های اجتماعی از آن استفاده میشود.

شما می توانید در سایت های hashtags.org و wthashtag.com هشتگ های رایج و پربیننده را مشاهده کرده و اطلاعات بیشتری درخصوص معنی و چگونگی استفاده از آنها کسب کنید.

اسپمینگ در استفاده از هشتگ به چه معنا می باشد؟

اسپمینگ یا استفاده هرز از هشتگ در شبکه های اجتماعی به این معنا است که شما به علت پرطرفدار بودن و یا پرمخاطب بودن و یا پرجستجو بودن یک هشتگ، از آن در زیر نوشته خود استفاده کنید، اما نوشته‌ یا عکس یا مطلب شما، در ارتباط با آن موضوع نباشد.مثلاً یک معلم بازاریابی که عکس تولد خود را با هشتگ #بازاریابی منتشر می‌کند، اسپمینگ انجام داده است.

دانلود آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag

 

آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag
5 (100%) 1 vote[s]

آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag

برای فعال سازی هشتگ گذاری در سایت وردپرسی خود، کافیست افزونه ی کم حجم موجود در مخزن وردپرس با نام hashtag را دانلود و نصب نمایید که تا به امروز توانسته است تا بیش از ۱٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۵ را ازآن خود کند.

برای ورود به صفحه تنظیمات افزونه، باید پس از نصب و فعال‌سازی این افزونه، مطابق تصویر زیر بر روی منوی ایجاد شده در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس با نام #hashtag کلیک کنید.

آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag

آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag

آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag

حال شما قادرخواهید بود شخصی سازی های خود را برای هشتگ گذاری وارد کرده و از آن استفاده نمایید که حال به بررسی بیشتر آنها خواهیم پرداخت.

Link class : شما دراین بخش قادر خواهید بود تا آدرس دهی سفارشی خود را برای استایل افزونه وارد کنید تا URL مربوط به استایل افزونه به شکل دلخواه شما باشد.

Link color : شما میتوانید در این قسمت رنگ هشتگ ها را تعیین کنید، دقت کنید که هشتگ‌های وارد شده به صورت لینک می‌باشند و اگر در سایت شما رنگ لینک‌ها متفاوت باشند هشتگ به رنگ انتخابی که در اینجا تعیین می‌کنید خواهد بود.

Background color : در این قسمت میتوانید برای هشتگ رنگ زمینه انتخاب کنید که به صورت پیش فرض به رنگ سفید می‌باشد.

:Additional CSS properties در این بخش نیز می‌توانید تا استایل دلخواه خود مانند هاور،فونت متن، اندازه متن و … را برای هشتگ‌ها انتخاب نمایید.

:Perform regular search در این بخش می‌توانید تعیین کنید که هشتگ‌ها در نتایج جستجو نمایش داده شوند و یا به صورت اختصاصی با کلیک بر روی هشتگ تنها نوشته‌هایی که دارای هشتگ مربوطه می‌باشد نمایش داده شوند.

اگر این گزینه فعال باشد، URL هشتگ بصورت جستجو در وردپرس است که علاوه بر مطالب هشتگ دار، مطالبی که کلمه ذکر شده در آن نیز وجود دارد به نمایش در خواهد آمد ولی اگر تیک آن غیرفعال باشد فقط نوشته هایی که شامل هشتگ مربوطه میباشند در نتایج نشان داده خواهد شد.

آموزش هشتگ گذاری در وردپرس

پس از ذخیره کردن تنظیمات نوبت به استفاده از قابلیت هشتگ گذاری میباشد. برای این کار نوشته ای جدید ایجاد کنید و یا نوشته خودتان را ویرایش کنید. حالا کلماتی را که میخواهید به عنوان هشتگ انتخاب شوند انتخاب کنید و به اول آن کلمات # (شارپ) را اضافه کنید.

قابلیت‌های این افزونه:

-استفاده از هشتگ استاندارد

-امکان تعریف استایل برای هشتگ‌ها

-امکان لینک دار شدن هشتگ ها

-امکان نمایش هشتگ‌ها در نتایج جست و جوی کاربران سایت و یا به صورت مجزا

-از همه مهم ترین پشتیبانی از زبان های غیر لاتین از جمله زبان فارسی

-و …

دانلود آموزش هشتگ گذاری در وردپرس با hashtag